| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Production Name | PPR Glassfiber PPR Pipe Production Machine |
|---|---|
| Pipe Size | 20-63mm; 3 Layer |
| Extruder Capacity | 350kgs/h For Inner &outer +180kgs/h Middle GF |
| Die Head | 3 Layer Co-extrusion With Two Extruders |
| Production Speed | 12m/min; 20m/min; 28m/min |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Raw Material | PP PE PPR |
|---|---|
| Screw Design | Single-screw |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | PPRC PIPE |
| Inverter | ABB Brand |
| Screw Design | Single-screw |
|---|---|
| Capacity | 150-200kg/h |
| Certification | CE,ISO |
| Automatic Grade | Full-automatic |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training |
| Extruder Power (kw) | 355KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 355-800MM |
| COLOUR | WHITE OR CUSTOMIZED |
| APPLICATION | WATER SUPPLY CONDUIT |
| MARK LINE | ONE LINE OR CUSTOMIZED |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |