| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Plastic | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Raw Material | Pvc Powder |
| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Plastic | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Raw Material | Pvc Powder |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Plastic Processed | PE Granule |
|---|---|
| Condition | New |
| Pipe Diameter | 20mm-1600mm |
| Output(kg/h) | 150kg/h-1500kg/h |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | Engineers Availiable To Service |
|---|---|
| Screw Number | One |
| Condition | New |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Application | Corrugated Pipe |
| Material | PE Pellet |
|---|---|
| Extrusion Screw Speed | 0-89rpm/min |
| Capacity | 50kg/h |
| Control Box | Independent Control Box |
| Warranty | 1 Year |