| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Pipe Layer | Single Or Multiple Layer |
|---|---|
| Pipe Diameter | 63-630mm |
| Material For Machine | SS304 |
| Control | PLC Automatic Of Single Screw Rubber Extruder |
| Contactor | Siemens |
| PIPE DIAMETER | 16-630 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw Design | Single-screw |
| Raw Material | Ppr |
| Voltage | 220/380/415/420/440V |
| Dimension(L*W*H) | 21.5*1.1M |
| Extruder Power (kw) | 75KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-63MM |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| APPLICATION | WATER SUPPLY CONDUIT |
| MARK LINE | YES |
| Extruder Power (kw) | 75KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-110MM |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| APPLICATION | WATER SUPPLY CONDUIT |
| MARK LINE | YES |
| Extruder Power (kw) | 160KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 180-400MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | GAS CONDUIT |
| MARK LINE | YES |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Extruder Power (kw) | 160KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-1000MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | GAS CONDUIT |
| MARK LINE | YES |