| Production Name | PPR Glassfiber PPR Pipe Production Machine |
|---|---|
| Pipe Size | 20-110mm; 3 Layer |
| Extruder Capacity | 350kgs/h For Inner &outer +180kgs/h Middle GF |
| Die Head | 3 Layer Co-extrusion With Two Extruders |
| Production Speed | 12m/min; 20m/min; 28m/min |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Screw Design | Single-screw |
| Power | 30KW |
| Voltage | 220V/380V/415V |
| PIPE DIAMETER | 16-630 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| Voltage | 380V/220V |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-110MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | PP PIPE |
| MARK LINE | SINGLE SCREW EXTRUDER |
| Packaging Details | NORMAL PACKAGE |
|---|---|
| Delivery Time | 45 WORKING DAYS |
| Payment Terms | L/C, T/T, |
| Supply Ability | 15 SETS PER MONTH |
| Place of Origin | ZHANGJIAGANG |
| PIPE DIAMETER | 20-400 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 75KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE NUMBERS | SINGLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| Extruder Power (kw) | 160KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-1000MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | GAS CONDUIT |
| MARK LINE | YES |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Extruder Power (kw) | 160KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-1000MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | GAS CONDUIT |
| MARK LINE | YES |