| Extruder Power (kw) | 400KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 710-1200MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | WATER PIPE |
| VACUUM TANK | CALIBRATION & COOLING PROCESS |
| Raw Material | Pe Granules And Recycling Pe Flakes |
|---|---|
| Final Product | Solid Wall Pe Water Gas Pipe |
| Capacity | 500-600kg/h |
| Color | Customized |
| Pipe Wall | Solid Wall |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |
| Raw Material | PE Granules And Masterbatch |
|---|---|
| Pipe Diameter | 20mm-110mm |
| Output(kg/h) | 250kg/h-300kg/h |
| Motor | Siemens Beide |
| Screw Type | Single Screw Extruder |
| Packaging Details | FILM AND WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | POLYETHYLENE |
| Screw Diameter | 60mm |
| LD Ratio | 38:1 |
| Warranty | 2 Year |
| Type | Plastic Production Line, Plastic Extrusion Line |
|---|---|
| Automatic Grade | Full Automatic |
| Application | Pipe |
| Plastic Processed | PP/PE |
| Pipe Diameter | 50-200mm |