| Extruder Power (kw) | 160KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-1000MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | GAS CONDUIT |
| MARK LINE | YES |
| PIPE DIAMETER | 16-630 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| Extruder Power (kw) | 280D.C. |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 630MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | SEWAGE WATER |
| CITTER | PLANETARY CUTTER |
| Voltage | 380V/220V |
|---|---|
| Condition | New |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| Weight | 8000kg |
| MARK LINE EQUIPMENT | SINGLE SCREW EXTRUDER |
| Name | PE Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Application | Pipe Making |
| Plastic Process | PE |
| Screw Design | Single-screw |
| Certification | CE,ISO |
| Name | PE Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Application | Pipe Making |
| Plastic Process | PE |
| Motor | Siemens |
| Range Of Diameter | 16-1000mm |
| Name | PE Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Application | Pipe Making |
| Plastic Process | PE |
| Motor | Siemens |
| Warranty | 12 Month |
| Plastic Processed | PP PE PPR |
|---|---|
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Certificate | CE ISO9001 |
| Warranty | 1 Year |
| Screw Design | Single Screw |
| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Plastic | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Raw Material | Pvc Powder |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | PE |
| Screw Diameter | 65mm |
| LD Ratio | 33:1 |
| Warranty | 1 Year |