| PIPE DIAMETER | 16-630 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| Automatic Grade | Full Automatic |
|---|---|
| Plastic Processed | PVC, PE, PP |
| Model Number | SJSZ |
| Usage For | PVC Pipes, Profiles, Plates Etc. |
| Screw Design | Twin Screw |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| EXTRUDER TYPE | 55/110 CONICAL TWIN SCREW EXTRUDER |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | 1180MM |
| MOTOR POWER | 22KW |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| HAUL-OFFS | TWO INDEPENDENT TRACKS |
| Extruder Power (kw) | 160KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 16-1000MM |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| APPLICATION | GAS CONDUIT |
| MARK LINE | YES |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |