| Production Name | PPR Glassfiber PPR Pipe Production Machine |
|---|---|
| Pipe Size | 20-110mm; 3 Layer |
| Extruder Capacity | 350kgs/h For Inner &outer +180kgs/h Middle GF |
| Die Head | 3 Layer Co-extrusion With Two Extruders |
| Production Speed | 12m/min; 20m/min; 28m/min |
| Production Name | PPR Glassfiber PPR Pipe Production Machine |
|---|---|
| Pipe Size | 20-110mm; 3 Layer |
| Extruder Capacity | 350kgs/h For Inner &outer +180kgs/h Middle GF |
| Die Head | 3 Layer Co-extrusion With Two Extruders |
| Production Speed | 12m/min; 20m/min; 28m/min |
| Production Name | PPR Glassfiber PPR Pipe Production Machine |
|---|---|
| Pipe Size | 20-110mm; 3 Layer |
| Extruder Capacity | 350kgs/h For Inner &outer +180kgs/h Middle GF |
| Die Head | 3 Layer Co-extrusion With Two Extruders |
| Production Speed | 12m/min; 20m/min; 28m/min |
| Automatic Grade | Full Automatic |
|---|---|
| Application | Pipe |
| Condition | New |
| Certificate | CE ISO9001 |
| Color | According To Customer's Requirement |
| Extruder Power (kw) | 355KW |
|---|---|
| PIPE DIAMETER | 355-800MM |
| COLOUR | WHITE OR CUSTOMIZED |
| APPLICATION | WATER SUPPLY CONDUIT |
| MARK LINE | ONE LINE OR CUSTOMIZED |
| Voltage | 380V/220V |
|---|---|
| Condition | New |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| Outlet | Single Outlet |
| Pipe Range | 800-1200mm PE Pipe |
| Name | PE Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Application | Pipe Making |
| Plastic Process | PE |
| Motor | Siemens |
| Warranty | 12 Month |
| Voltage | 380V/220V |
|---|---|
| Condition | New |
| COLOUR | BLACK, ORANGE |
| Outlet | Single Outlet |
| Pipe Range | 16-110mm PE Pipe |
| After-sales Service | Engineers Availiable To Service |
|---|---|
| Screw Number | One |
| Condition | New |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Application | Corrugated Pipe |
| Plastic Processed | PVC |
|---|---|
| Application | Electric Wire Pipe |
| Screw Design | Double Screw |
| Type | Plastic Production Line, Plastic Extrusion Line |
| After-sales Service | Engineers Available To Service Machinery |