| EXTRUDER'S TYPE | SINGLE SCREW EXTRUDER |
|---|---|
| POWER | 55KW |
| PIPE DIAMETER | 20-110MM |
| PIPE COLOR | WHITE, GREY |
| OPERATION | AUOMATIC |
| PIPE DIAMETER | 75-250 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| PIPE DIAMETER | 75-250 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| PIPE DIAMETER | 75-250 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Full Automatic |
| Plastic Processed | PPR |
| Main Electrical | Siemens And Schneider |
| After Sales Service | Engineer Overseas Service |
| Packaging Details | WOODEN BOX |
|---|---|
| Material | POM, PC, PMMA |
| Screw | 65mm |
| LD | 33:1 |
| Motor | Siemens |
| Motor | Siemens Made In China |
|---|---|
| Haul-off | Two Belt Haul-off |
| Cutter | Saw Cutter |
| Extrusion Speed | 0.8-1m/Min |
| Capacity | 300kg/H |
| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |
| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |
| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |