| PIPE DIAMETER | 20-25mm |
|---|---|
| EXTRUDER | 65/132 |
| HAUL-OFF | TWO CATERPILLAR HAUL-OFF |
| APPLICATION | ELECTRICAL CONDUIT |
| PACKING METHOD | WOODEN BOX AND FILM PACKAGE |
| PIPE DIAMETER | 75-250 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | SINGLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| PIPE DIAMETER | 20-25mm |
|---|---|
| EXTRUDER | 65/132 |
| HAUL-OFF | TWO CATERPILLAR HAUL-OFF |
| APPLICATION | ELECTRICAL CONDUIT |
| PACKING METHOD | WOODEN BOX AND FILM PACKAGE |
| Gearbos | Integrated Gearbox |
|---|---|
| Motor | Siemens Made In China |
| Electrical Parts | Siemens Or Schnider |
| Output | 800kg/H |
| Gearbox | Vertical Integrated |
| Gearbos | Integrated Gearbox |
|---|---|
| Motor | Siemens Made In China |
| Electrical Parts | Siemens Or Schnider |
| Output | 800kg/H |
| Gearbox | Vertical Integrated |
| Gearbos | Integrated Gearbox |
|---|---|
| Motor | Siemens Made In China |
| Electrical Parts | Siemens Or Schnider |
| Output | 800kg/H |
| Gearbox | Vertical Integrated |
| Production Name | PPR Glassfiber PPR Pipe Production Machine |
|---|---|
| Pipe Size | 20-110mm; 3 Layer |
| Extruder Capacity | 350kgs/h For Inner &outer +180kgs/h Middle GF |
| Die Head | 3 Layer Co-extrusion With Two Extruders |
| Production Speed | 12m/min; 20m/min; 28m/min |
| PIPE DIAMETER | 25-63 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | SINGLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| After-sales Service | Engineers Availiable To Service |
|---|---|
| Screw Number | One |
| Condition | New |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Application | Corrugated Pipe |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Full Automatic |
| Plastic Processed | PPR |
| Main Electrical | Siemens And Schneider |
| After Sales Service | Engineer Overseas Service |