| Extruder Type | Conical Twin Screw Extruder |
|---|---|
| Extruder Model | 65/132 |
| Raw Material | PVC Powder And Additives |
| Final Product Application | Water Supply Pipe And Drainage Pipe |
| Motor | 45kw |
| PIPE DIAMETER | 50-200mm |
|---|---|
| EXTRUDER | 80/156 |
| HAUL-OFF | THREE CATERPILLAR HAUL-OFF MACHINE |
| APPLICATION | WATER SUPPLY PIPE |
| PACKING METHOD | WOODEN BOX AND FILM PACKAGE |
| PIPE DIAMETER | 16-630 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 22KW-160KW |
| COLOUR | WHITE ORANGE BLACK |
| WATER PIPE DIAMETER | 16-630MM |
| CONTROL | PLC |
| Heating Power | 24KW |
|---|---|
| Vacuum Calibration | Yes |
| Extruder Type | Single Screw |
| Control System | PLC Control |
| Stacker Method | Auto Stacker |
| Extruder Type | Conical Twin Screw Extrusion Machine |
|---|---|
| Screw And Barrel Model | 80/156 |
| Motor | 55kw |
| Capacity | 400kg/h |
| Raw Material | PVC Resin And Caco3 |
| PIPE DIAMETER | 75-250 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 55KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| PIPE DIAMETER | 16-630 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 22KW-160KW |
| COLOUR | WHITE ORANGE BLACK |
| WATER PIPE DIAMETER | 16-630MM |
| CONTROL | PLC |
| PIPE DIAMETER | 50-250 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 37KW |
| COLOUR | WHITE ORANGE BLUE CUSTOMIZED |
| PIPE NUMBERS | ONE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| PIPE DIAMETER | 16-32 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 37KW |
| COLOUR | CUSTOMIZED |
| PIPE UMBERS | DOUBLE PIPE |
| RAW MATERIAL | PVC POWDER & ADDITIVES |
| PIPE DIAMETER | 20-110mm |
|---|---|
| EXTRUDER | 65/132 |
| HAUL-OFF | BELT HAUL-OFF MACHINE |
| APPLICATION | ELECTRICAL CONDUIT |
| PACKING METHOD | WOODEN BOX AND FILM PACKAGE |