| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |
| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |
| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |
| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |
| EXTRUDER MODEL | SINGLE SCREW EXTRUDET |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | MAX. 2140MM |
| Single Screw Extruder | SJ 120/35 |
| RAW MATERIAL | PP PELLETS |
| CUTTER | SAW CUTTER |
| Condition | New |
|---|---|
| Inverter | ABB |
| Screw Design | Double Screw |
| Voltage | 380V, 50Hz, 3phase |
| Type | PVC Foam Board Making Machine |
| Name | PVC Profile Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V 50HZ |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Certificate | CE ISO9001 |
| Screw Design | Twin Screw |
| Name | PVC Profile Extrusion Line |
|---|---|
| Voltage | 380V 50HZ |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Certificate | CE ISO9001 |
| Plastic Processed | PVC PP PE |
| Color | Optional |
|---|---|
| Model Number | SJZ |
| Motor | Siemens |
| RAW MATERIAL | WPC PVC |
| Screw Design | Double-screw |
| Inverter Brand | ABB Or Danfoss |
|---|---|
| RAW MATERIAL | PVC |
| Product Type | Wpc And Plastic Profile |
| Electric | SIEMENS , Omron , Schneider |
| Screw Design | Conical Twin Screw |