| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Plastic | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Raw Material | Pvc Powder |
| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Plastic | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Raw Material | Pvc Powder |
| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| RAW Material | PVC Powder |
| Application | Pipe Making |
| Voltage | 380V Or Customer Individual |
| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Raw Material | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Shipping Port | Shanghai |
| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Plastic | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Raw Material | Pvc Powder |
| Name | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Packaging Details | Film Wraping |
| Plastic | PVC |
| Application | Pipe Making |
| Raw Material | Pvc Powder |
| Extruder Type | Conical Twin Screw |
|---|---|
| Screw Material | 38CrMoAlA |
| Vacuum Calibration | Two Tanks Separately |
| Cutting Method | Planetary Cutter |
| Output | 400kg/h-450kg/h |
| PIPE DIAMETER | 32-160mm |
|---|---|
| EXTRUDER | 65/132 |
| HAUL-OFF | TWO CATERPILLAR HAUL-OFF MACHINE |
| APPLICATION | WATER SUPPLY PIPE |
| PACKING METHOD | WOODEN BOX AND FILM PACKAGE |
| PIPE DIAMETER | 16-630 |
|---|---|
| EXTRUDER'S POWER | 22KW-160KW |
| CUTTER | PLANETARY CUTTER |
| WATER PIPE DIAMETER | 20-630MM |
| APPLICATION | WATER PIPE |
| Stacker Method | Auto Stacker |
|---|---|
| Extruder Type | Single Screw |
| Screw Material | 38CrMoAlA |
| Vacuum Calibration | Yes |
| Cutting Method | Planetary Cutter |