| Condition | New |
|---|---|
| Model Number | SJSZ-65/132 |
| Dimension(L*W*H) | 20*2.5*2.5m |
| RAW MATERIAL | WPC |
| Screw Design | Double-screw |
| EXTRUDER MODEL | CONICAL TWIN SCREW EXTRUDER |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | 180MM |
| MOTOR POWER | 37KW |
| RAW MATERIAL | PVC & ADDITIVES |
| COOLING WAY | SPRAYING NOZZLE |
| Color | Optional |
|---|---|
| Feature | Long Life Use |
| RAW MATERIAL | PVC And Wood Powder |
| Screw Design | Double-screw |
| Automatic Grade | Automatic |
| Color | Optional |
|---|---|
| Model Number | SJZ |
| RAW MATERIAL | WPC PVC |
| Screw Design | Double-screw |
| Automatic Grade | Automatic |
| Condition | New |
|---|---|
| Model Number | SJSZ |
| Automatic Grade | Automatic |
| RAW MATERIAL | WPC |
| Screw Design | Double-screw |
| Motor Drive | 55KW |
|---|---|
| Production Type | Co-extrusion |
| Rawmaterialcompatibility | Wood Fiber, Plastic Powder, Additives |
| Width | 200,240,300,400mm |
| Screw Design | Double-screw |
| Capacity | 350KG/H |
|---|---|
| Main Extruder Model | 65/132 |
| Motorpower | 55 KW |
| Output Capacity | 250KG/H |
| Screw Design | Double-screw |
| Width | 200,240,300,400mm |
|---|---|
| Max Capacity | 300kg/h-900kg/h Optional |
| Capacity | 100-150KG/H |
| Control | PLC TOUCH SCREEN |
| Rawmaterial | Wood Flour, HDPE/LDPE/PP, Additives |
| CUTTER | SAW CUTTER |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | 300MM |
| MOTOR POWER | 37KW |
| RAW MATERIAL | WPC |
| HAUL-OFFS | S |
| CUTTER | SAW CUTTER |
|---|---|
| PROFILE'S SIZE | 300MM |
| MOTOR POWER | 37KW |
| RAW MATERIAL | WPC |
| HAUL-OFFS | S |